Savaitės žvaigždutės #1

Stellar Lights
Stellar LightsFlickr

Manau iškart pagalvojote, kad šnekėsiu apie lietuviškajį “elitą”. Ne ne. Šnekta bus apie kai ką kitką. Manau dauguma skaitančių žino Google Reader RSS skaityklę? Ir jos funkciją Starred items? Per savaitę, man, kaip mėgstančiam peržvelgti nemažai RSS srautų, prisikaupia ir pakankamai pažymėtų įrašų. Tų, kuriuos perskaitysiu per kompiuterį (Naudoju ir mobilų Google Reader), ar šiaip tų, kurie tikrai verti dėmesio. Juos galite pamatyti mano blog’o dešiniajame kampe, bet ten tik sausos nuorodos. Taigi, pagalvojau jog būtų visai fun surašyti geriausius iš išrinktų įrašų, ir pridėti šiokį tokį komentarą 🙂 (Pastaba sau: Naudotis note funkcija!)

Jūsų dėmesiui, trečiosios 2009 metų savaitės žvaigždutės.

Pirmadienį akį patraukė Eugenijaus įrašas Foto – Jėzaus Paskutinė vakarienė Pop kultūroje. Na nežinau, gal ir pasirodysiu kaip koks (kokia?) davatka ,na bet juoktis iš meno šedevro, ir vietoj tikrai šventų žmonių įkišti iPhone’us ar tai kokius pieštinius herojus? Kaip sakant, next.

Labai žaviuosi Smashing Magazine įrašais. Visąlaik įrašai yra geros kokybės, įdomaus turinio ir informatyvus. Galiu pasisemti šiokios tokios patirties. 40 Incredible Near-Infrared Photos. Super nuotraukos, daugiau nėra ką ir bepridurti.

Engadget komanda prirašė krūvą įrašų iš jau pasibaigusios CES parodos. Jie parodė ir Dragon Fire Breather žaisliuką, kurio esmės aš taip ir nesupratau, bet vistiek, iš nuotraukų supratau bent tiek, jog tai kietas išradimas 🙂

DailyWTF.lt prigavo Jysk parduotuvės darbuotojus su žalia Lokvarle (na bent jau aš taip pavadinčiau).

Antradienis prasidėjo su šiek tiek dizaino reikaliukų. Design Inspiration Toolbox: 100 Sources of Design InspirationDesignM.ag ir 10 Useful Web Application Interface Techniques. Bus iš ko pasisemti galbūt kadanors atsirasiantiems mano dizaino darbeliams 🙂

Trečiadienį FAIL Blog’as pralinksmino su Zorro Fail. Betmenas su špaga, ir kažkur apačioje besimatanti Spidermeno galva. Gerai, kad bent jau Zorro be klaidų užrašė 🙂 Taip pat Delfi parašė straipsnį apie tai, jog dinozaurai nešiojo plunksnas. Dėl grožio. Download Squad pasiūlė būdą, kaip iš USB irenginukų įsirašyti Windows 7. Vis dar nepasijudinu naujojo Lango išbandyt, bet manau jog naudosiu standartinį DVD būdą.

Ketvirtadienį Abduzeedo nustebino tikrai įdomiais batų dizainais. Kurių nors iš šių tikrai norėčiau ir pats nešioti. Tik gaila būtų mokėt, nes manau kaina tikra nebus lietuviška 🙂 Taip pat Abduzeedo pasiūlė ir keletą iPhone ekranvaizdžių (wallpaper’ių). Nors nenaudoju iPhone, bet šiek tiek apsitvarkius, jie tiktų ir mano Nokijai. PSDTUTS pasiūlė būdą, kaip su Photoshop tą patį efektą pritaikyti ir kitoms nuotraukoms. “Žalgirio” tunelyje šviesa kol kas išjungta , pranešė krepsinis.net, gaila matyti mėgstamiausią komandą gremzdančią gilyn į dugną. Vis ta nelemta K****. Taippat kolega Radiocool pristatė pavojingiausią darbą pasaulyje (nors kas gali būt pavojingiau už buvimą žurnalistu?). Gizmodo parodė nuotrauką, padarytą visai šalia į Hudson upę nukritusio lėktuvo. Lėktuvo pilotas – didvyris.

Savaitgalį daug įrašų nebuvo, tad suliesiu viską į vieną bendrą skiltelę (Penktadienis+Šeštadienis+Sekmadienis).

www.zilinskas.net pasidalino nuotraukomis Baltas vanduo. Gražu. Labai gražu. Download Squad aprašė 7 priedus, kurie padės ramiai ir be trukdžių naudotis Firefox. Nežinau.lt pasidalino Windows 7 komandomis, skirtomis Vista ir XP. Na bent jau viena iš jų. PMS pasirodė vienas gražus eilėraštukas. Symbian Freak parodė labai įdomų būdą, kuriuo įmanoma Nokia N95, ir kitus telefonus su gera kamera, priversti filmuoti makro režimu. Video gavosi tikrai įspūdingi. Lrytas.lt pranešė apie naują Kremliaus tapybos žvaigždę, V.Putiną.

Štai tiek žvaigždučių šią savaitę. Ir kitą savaitę tikrai reiks pasinaudoti savo patarimu, nes dabar darbelis buvo sunkesnis nei tikėjausi, ir užtrukau netrumpai 🙂 Laukiu komentarų 😉

Alfa RSS juokauja

alfa-rss

Alfa.lt RSS papokštavo. Arba Google Reader’is pajuokavo iš Alfa.lt. Žodžiu, kažkuris iš jų kaltas,o beto faktas aiškus, jog tai vyksta nebe pirmą kartą. Nebejuokingi bajeriai. Aišku, nėra problema pasinaudoti all mighty Mark all as read mygtuku, bet įdomu, kodėl taip atnaujinamas turbūt visas RSS archyvas? O gal čia koks promotion’as , skaitykit visi jau n kartų skaitytus alfa.lt straipsnius. Nieko nesakau, jie tikrai įdomus, bet skaityti tą patį 5 kartus, ar bent jau pamatyti įrašų sąraše šiek tiek užknisa. O dar kai tai vyksta ypač dažnai, nors ir nevien su alfa.lt. Nors nenustebintų tokia alfa.lt akcija, po jų "nutekėjusio" "dizaino", dar žinomo kaip self-reklama. Alfa.lt iš tikro pakeitė dizainą, ir jis tikrai geras. O tas nutekėjelis… Žodžiu. Įdomūs įvykiai dedas. Ir dar geresnis laikas jiems aprašinėti. Almost 3AM. Gal reiks jau eint miegot, bo 6h non-stop PHP tikrai veikia psichologiškai. Cya!

Problemėlė su FeedBurner

Feedburner

Kaip matote, yra šiokia tokia problema su RSS srautais. Dabar jie yra 2, vienas yra naujasis http://feeds.feedburner.com/fosron , ir senasis http://feeds.feedburner.com/xtlt . Abu jie rodo tą patį turinį, bet dėl to kad jie yra du, sunku sekti skaitomumo statistiką, o tai gan įdomu 🙂

Tad, patikrinkite, kokiu adresu jūs esate užsiprenumeravę mano RSS srautą, ir jei tai senasis /xtlt, pakeiskite jį į naujajį. O jei nesate įsitikinę, kurį naudojate, nieko blogo neatsitiks, jei pašalinsite, ir iš naujo pridėsite mano srautą. O jei dar to nesate padarę, tai pirmyn, nieko nelaukite ir Užsiprenumeruokite 🙂 Dėkoju iš anksto!

Pradedu naudotis RSS

Feedreader

Pradedu naudotis RSS. Na nemeluojant, RSS naudojuosi maždaug tiek pat, kiek ir rašau blog’ą, bet tas naudojimasis buvo labai pasyvus. RSS skaitymui naudojau Opera naršyklę ir galiu pareikšti tik vieną priekaištą, jog atsinaujinant RSS naršyklė užšaldavo. Taip pat būdavo ir ją paleidžiant. O ir beto, buvau užsisakęs nemažai blogų, ir RSS tiesiog užkimšdavo naršyklę. Todėl pradėjau ieškoti alternatyvos, ir radau ! Feedreader – nedidelė, patogi ir nemokama RSS skaityklė. Man patiko 🙂

Susirinkau įvairių blog’ų rinkinį, susirušiavau, ir dabar galiu tik džiaugtis 🙂 Labai patinka maža Feedreader ikona taskbar’e, ji pakeičia spalvą iškart, kai atsiranda naujas įrašas 🙂 Neat!

Pasidalinsiu savo užsiprenumeruotų RSS šaltinių sąrašu (OPML)

A List Apart
Abduzeedo
AlytusLT – BLOGas.lt
Andrius Kleiva
Atvirasis kodas tinklaraščiuose
Cha.lt
Crave: The gadget blog
DELFI Dienos Naujienos
DELFI IT verslas
Dievų Žiniasklaida – BLOGas.lt
DistroWatch.com: News
Download Squad
Elektronika.lt – Naujienos
Engadget
Engadget Mobile
Explosm.net
Fredo and Pidjin. The Evil Comic.
PhotoshopStar
Gizmodo
Horde.lt – Blogas
INTERNETAS_LT – BLOGas.lt
Internetinė rinkodara
Juozo Kaziukėno blogas
Karolis Matusevičius
Karolis Pocius
Mashable!
MobileCrunch
NETTUTS
Symbian-freak
PHPDeveloper.org
PS HERO
PSDTUTS
Pixel.lt
Radiocool
Smashing Magazine
Studentiškai Informatiškas
The Daily WTF
The Photoshop Blog
Tomo Čitavičiaus blogas
Top Games & Hardware
Tutorial Dog
Tutorial9 – Tutorial Bliss.
Vidmantas // emptydot.com
arvydas.net
blogasantdurniaus by qemm – BLOGas.lt
foSRon.lt
iPmart® forum – Symbian OS-9.1/9.2 Games
jkkmobile
lrytas.lt – BŪK ĮVYKIŲ CENTRE
nežinau.lt
wapdream.com/blog
www.tikra.info
Žmogus, turintis ką pasakyti
Žudyk Reklamą