Opera patarimai #1

OperaLogo

Aš esu didžiulis Opera naršyklės fanas. Jau 5 metai, kaip aš ištikimas šiai naršyklei, ir po bandymų pereiti prie Firefox ar Chrome, vistiek Opera man yra geriausia. Opera yra inovatoriai, o jų kūrinys – 3 pagal populiarumą naršyklė (Ir pasaulyje, ir Lietuvoje) yra visų inovacijų ir idėjų mišinys. Opera sukūrė labai daug, bet gaila, jog negavo tiek vietos po saule, kaip konkurentė Firefox. Pagrindinis rodiklis – ne atviras kodas. Bet šia tema aš prasiplėsiu vėliau 🙂

Kadangi jaučiuosi pakankamai patyręs Opera naudotojas, tai manau galiu pasidalinti patarimais, kaip Opera panaudoti dar geriau, nei prieš tai. Šie keli patarimai bus iš mano, programuotojo varpinės. O sekančiuos įrašuose, pažiūrėsim, kaip reikalai pasikeis.

2009.07-opera

Vienu dešinio mygtuko spustelėjimu galite pasiekti 2 labai naudingas funkcijas:

  1. Kodo validatorių (Kolkas nemačiau, kad tai būtų įgyvendinta kitose naršyklėse, arba bent jau tam nereiktų įvairių priedų). O ir kodo validumas rodo, kaip gerai išmanai standartus. Sakysite, jog kartais svarbu, jog atvaizduotų gerai, ir užtenka. Taip, bet tada manau toks projektas nevertas netik dėmesio, bet ir apskritai vietos internete.)
  2. “Atidaryti su” (Manau žinote, koks skausmas užpakalyje yra tos krūvos naršyklių. Šis mažytis meniu punktas sumažina Ctrl-V ir Ctrl-C panaudojimą, bei dažniausiai nuorodos į naršyklę ieškojimą.)

2009.07

Rasite: Tools –> Advanced –> Error Console

Taip pat Opera turi įdiegta klaidų konsolę, kurioje labai lengvai galima sekti CSS, JavaScript, bei kitas įvairias klaidas. Kuriant tai yra ypač svarbu, nes kartais yla iš maišo išlenda labai nelauktu metu 🙂

2009.07-df

Rasite: Tools –> Advanced –> Developer Tools

Taip pat Opera turi įdiegtą “Firebug”. Taip, gal šis įrankis nėra toks geras, kaip Firefox alternatyva, bet man asmeniškai jis vis labiau ir labiau patinka. Beto, nereikia jokių įskiepių atnaujinimų, nes Opera Dragonfly yra talpinamas Opera serveriuose, bei yra atviro kodo.

Ir tai vos keli geri patarimai kolegoms web kūrėjams 🙂 Kitame straipsnyje apžvelgsiu keletą paprastų, bet naudingų funkcijų, kurios pravers visiems!

Tradd.us - nauji vėjai online vertimuose

Tradd.us

Interneto vertimų rinkoje dominuoja dvi tarnybos, Yahoo Babelfish ir Google Translate. Aišku jų yra daug daugiau, bet jos nėra tokios populiarios bei kokybiškos kaip šios dvi. Ir aišku, jog interneto vandenyne atsiranda mažų žuvelių, kurios kai kuo bando įkasti gigantėms. Štai tokia yra ir Tradd.us. Patrauklus dizainas, lengvas naudojimas, keletas įdomių funkcijų ir kas be ko, beta ženkliukas!. Bet apie viską iš eilės.

Tradd.us
Atidarius pradinį puslapį, akis iškart patraukia dizainas, WEB 2.0, perspektyviniai ekranvaizdžiai ir Invite Me! mygtukas. Projektas – uždara (na beveik) beta. Įrašius el.paštą ir jį nusiuntus, pakvietimą gausite per dieną, ar kelias. Bet kad nereikėtų laukti, pagrindines funkcijas apžvelgsiu čia 😉

Tradd.us
Štai dalis puslapio, kurį matote prisijungus. Tradd.us vertimas veikia tikrai neblogai. Kiek teko bandyti versti, tekstai kitomis kalbomis atitikdavo gan gerai. Gal jų parašas contextual translator nemeluoja? Kolkas vienareikšmikai teigti negaliu, bet kaip jau minėjau, mano testai pasiteisino neblogai. Gaila jog kolkas verčiama tik iš anglų kalbos į dar 21 kalbą (lietuvių nėra), negalima daryti atvirkščio vertimo. Bet kadangi tai beta, manau jog ateityje išvysime ir tokią galimybę. Bet vertimas nėra vienintėlė šio puslapio funkcija… Matote tags?

Tradd.us
Kaip teigia pradinis tradd.us puslapis, vertiko programa netik verčia tekstą, bet ir atrenka reikalingiausius žodžius iš teksto, jie juos pavadino tags (gairės). Paspaudus ant išrinktos gairės, galima gauti gan naudingos papildomos informacijos. Štai kad ir žodis vegetable. Sistema rado su ja susijusius puslapius, sinonimus ir net susijusius terminus 🙂 Tikrai gera galimybė!

Taigi, suvedus visus galus (lai kalbininkai nepyksta), galima teigti, jog projektas Tradd.us – perspektyvus ir tikrai dominantis, nors ir sunkiai paveršiantis gigančių populiarumą, manau atras savo gerbėjų ratą. Aišku būtų labai gerai, jei sistemoje būtų lietuvių kalba, na bet nekilkime taip aukštai, pirma reikia ir savas sistemas užbaigti 🙂