Opera patarimai #1

OperaLogo

Aš esu didžiulis Opera naršyklės fanas. Jau 5 metai, kaip aš ištikimas šiai naršyklei, ir po bandymų pereiti prie Firefox ar Chrome, vistiek Opera man yra geriausia. Opera yra inovatoriai, o jų kūrinys – 3 pagal populiarumą naršyklė (Ir pasaulyje, ir Lietuvoje) yra visų inovacijų ir idėjų mišinys. Opera sukūrė labai daug, bet gaila, jog negavo tiek vietos po saule, kaip konkurentė Firefox. Pagrindinis rodiklis – ne atviras kodas. Bet šia tema aš prasiplėsiu vėliau 🙂

Kadangi jaučiuosi pakankamai patyręs Opera naudotojas, tai manau galiu pasidalinti patarimais, kaip Opera panaudoti dar geriau, nei prieš tai. Šie keli patarimai bus iš mano, programuotojo varpinės. O sekančiuos įrašuose, pažiūrėsim, kaip reikalai pasikeis.

2009.07-opera

Vienu dešinio mygtuko spustelėjimu galite pasiekti 2 labai naudingas funkcijas:

  1. Kodo validatorių (Kolkas nemačiau, kad tai būtų įgyvendinta kitose naršyklėse, arba bent jau tam nereiktų įvairių priedų). O ir kodo validumas rodo, kaip gerai išmanai standartus. Sakysite, jog kartais svarbu, jog atvaizduotų gerai, ir užtenka. Taip, bet tada manau toks projektas nevertas netik dėmesio, bet ir apskritai vietos internete.)
  2. “Atidaryti su” (Manau žinote, koks skausmas užpakalyje yra tos krūvos naršyklių. Šis mažytis meniu punktas sumažina Ctrl-V ir Ctrl-C panaudojimą, bei dažniausiai nuorodos į naršyklę ieškojimą.)

2009.07

Rasite: Tools –> Advanced –> Error Console

Taip pat Opera turi įdiegta klaidų konsolę, kurioje labai lengvai galima sekti CSS, JavaScript, bei kitas įvairias klaidas. Kuriant tai yra ypač svarbu, nes kartais yla iš maišo išlenda labai nelauktu metu 🙂

2009.07-df

Rasite: Tools –> Advanced –> Developer Tools

Taip pat Opera turi įdiegtą “Firebug”. Taip, gal šis įrankis nėra toks geras, kaip Firefox alternatyva, bet man asmeniškai jis vis labiau ir labiau patinka. Beto, nereikia jokių įskiepių atnaujinimų, nes Opera Dragonfly yra talpinamas Opera serveriuose, bei yra atviro kodo.

Ir tai vos keli geri patarimai kolegoms web kūrėjams 🙂 Kitame straipsnyje apžvelgsiu keletą paprastų, bet naudingų funkcijų, kurios pravers visiems!

Pradedu naudotis RSS

Feedreader

Pradedu naudotis RSS. Na nemeluojant, RSS naudojuosi maždaug tiek pat, kiek ir rašau blog’ą, bet tas naudojimasis buvo labai pasyvus. RSS skaitymui naudojau Opera naršyklę ir galiu pareikšti tik vieną priekaištą, jog atsinaujinant RSS naršyklė užšaldavo. Taip pat būdavo ir ją paleidžiant. O ir beto, buvau užsisakęs nemažai blogų, ir RSS tiesiog užkimšdavo naršyklę. Todėl pradėjau ieškoti alternatyvos, ir radau ! Feedreader – nedidelė, patogi ir nemokama RSS skaityklė. Man patiko 🙂

Susirinkau įvairių blog’ų rinkinį, susirušiavau, ir dabar galiu tik džiaugtis 🙂 Labai patinka maža Feedreader ikona taskbar’e, ji pakeičia spalvą iškart, kai atsiranda naujas įrašas 🙂 Neat!

Pasidalinsiu savo užsiprenumeruotų RSS šaltinių sąrašu (OPML)

A List Apart
Abduzeedo
AlytusLT – BLOGas.lt
Andrius Kleiva
Atvirasis kodas tinklaraščiuose
Cha.lt
Crave: The gadget blog
DELFI Dienos Naujienos
DELFI IT verslas
Dievų Žiniasklaida – BLOGas.lt
DistroWatch.com: News
Download Squad
Elektronika.lt – Naujienos
Engadget
Engadget Mobile
Explosm.net
Fredo and Pidjin. The Evil Comic.
PhotoshopStar
Gizmodo
Horde.lt – Blogas
INTERNETAS_LT – BLOGas.lt
Internetinė rinkodara
Juozo Kaziukėno blogas
Karolis Matusevičius
Karolis Pocius
Mashable!
MobileCrunch
NETTUTS
Symbian-freak
PHPDeveloper.org
PS HERO
PSDTUTS
Pixel.lt
Radiocool
Smashing Magazine
Studentiškai Informatiškas
The Daily WTF
The Photoshop Blog
Tomo Čitavičiaus blogas
Top Games & Hardware
Tutorial Dog
Tutorial9 – Tutorial Bliss.
Vidmantas // emptydot.com
arvydas.net
blogasantdurniaus by qemm – BLOGas.lt
foSRon.lt
iPmart® forum – Symbian OS-9.1/9.2 Games
jkkmobile
lrytas.lt – BŪK ĮVYKIŲ CENTRE
nežinau.lt
wapdream.com/blog
www.tikra.info
Žmogus, turintis ką pasakyti
Žudyk Reklamą