#TNWHackbattle #TNWEurope arba nepoilsio kelionė į Amsterdamą

IMG_3103

Visiškai be jokių vilčių ir atsitiktinai užpildęs anketą į The Next Web (TNW) Hack Battle, tikrai nesitikėjau patekti. Bet štai, boom, aš jau 4 diena Amsterdame, sėdžiu konferencijoje, į kurią turbūt nesitikėjau atvažiuoti artimiausius n metų ir rašau šį, gal galima taip pavadinti, memuarą.

IMG_3096

Hack Battle

Įspūdžiai iš pačio Hack Battle – dvejopi. Tikėjausi šiek tiek geresnio organizavimo, kadangi vadinamų “kliūrkų” buvo tikrai nemažai, pradedant neaiškia komandų sistema (komandą suradau paskutinę minutę Slack kanalo pagalba), tuo labiau nuvylė faktas, jog viskas nevyko overnight – vieta buvo uždaryta antrą nakties ir poto atidaryta tik ryte. Mano komandos nariai Irma ir Rene sakė jog tai jų 4 hackatonas ir to dar nėra buvę. Bet viskas kitas plius minus buvo gerai, gal būt norėjosi geresnių API Partnerių (Braintree/PayPal, Deezer, Dropbox, Nexmo, Verisign ir Zeef), aš ypač norėjau Spotify, kurio gaila šiais metais nebuvo.

Projektų buvo įdomių, ir kai kurie iš API išspaudė nemažai. Į technines detales ir pačius projektus nelysiu – čia galite pamatyti sąrašą ir minimalius aprašymus – Hacker League. Esmė tokia – daug kas kūrė fun ir tikrai vieno panaudojimo projektus, nemažai komandų panašu įdėjas turėjo jau senokai ir yra gerai susidirbę, o realių ilgalaikių projektų nebuvo daug. Kadangi čia nieks nekelia tikslo turėti ilgalaikius projektus, tai pilnai suprantama.

Taip pat važiuodamas nesitikėjau sutikti lietuvių… bet na kaip visada, visada jų atsiranda. Šį kartą padėjo mano išskirtinai Lietuviškas vardas. Stovėdamas jau po pirmų pristatymų sulaukiau lietuviškų žodžių iš vieno Hack Battle dalyvių. Abu džiaugėmės, jog ir Lietuva čia reprezentuojama ir rodoma pasauliui.

IMG_3125

O štai ir mano komandos projektas – Minstrel. Idėja komandos narei, dizainerei, Irmai, kilo iš vadinamų “singagram”, kai kažkas siunčia tau telegramą, bet vietoj popierinio laiško, prie tavo durų ateina žmogus ir tau ją padainuoja. Tai mūsų įdėja buvo viską perkeltį į online erdvę. Aš užsiimiau “backend” kurimu – su FlightPHP micro-frameworko pagalba kūriau JSON API, Rene, komandos frontenderis kūrė iOS aplikaciją naudojant Titanium ir aišku dizainu užsiemė Irena. Tikiuosi jog bent jau mano kodas niekada neišvys dienos šviesos, nes čia kodindamas supratau – geitis yra viskas. Mano komandos nariai praeitame hackatone pralaimėjo vien dėl to jog norėjo viską išbaigti, šį kartą dalis UI buvo padaryta screenshotais, nes tiesiog neužteko laiko viską fiziškai pabaigti. Rezultatas (kolkas) – panaudojame 2 API (Nexmo ir Dropbox) ir laimėjome “paguodos” prizus – po droną ir 5gb Dropbox talpos. Neesu nė trupučio nusivylęs, nes per tokį laiką sukūrėme turbūt vieną iš vizualiai gražiausių produktų, gaila, jog nespėjome išpildyti visko ką norėjome. Nors viltys dar neprarastos – už kelių valandų poto kai šis įrašas pasirodys internetuose dalyvausime galutiniame pristatyme kur galėsime laimėti TNW Deals €€€, jei tik pateksime į Top 3. Hooray for Minstrel!

P.s apie patį Hack Battle, jei tik įdomu, galėsiu papasakoti ir daugiau – ping me on twitter or wherever.

Kelionė ir Amsterdamas

IMG_3092

Šioje nuotraukoje matosi turbūt svarbiausias dalykas Amsterdame – dviratis. Nuo jo beveik nejaučiu kojų, skauda nugarą, bet tuo pačiu jaučiu kaifą. Nes dviračiu važiuoti Amsterdame, kad ir kaip sunku kartais būtų, yra malonumas. Net nuvažiuoti per dieną 21km (t.y 21 kilometru daugiau nei visada) yra neatperkama patirtis. Nors dabar krato mintis, jog vėl reikės tą dviratį atrakinėt, ir poto dar su juo važiuot n kilometrų, vistiek, patirtis ir jausmas – nėra žodžių. Pats dviračių eismas ir kultūra čia išvystyta iki turbūt aukščiausio lygio. Taip norėčiau kažko bent jau tolimai panašaus į šitą reikalą ir Lietuvoje… Bet svajonės ir liks svajonėmis panašu.

Pats Amsterdamas, labai gražus, ir palyginus ramus miestas. Realiai man jis – kaip didelis kaimas. Prie to aišku prisideda ir organinių trašų kvapas nuo gelių laukų vakare, vidurį gyvenamų rajonų auginami arkliai, ar sau be problemų parke lakstanti višta. Vietom ne vietom pamatysi naują ar bent jau renovuotą pastatą, ka jau kalbėti apie daugiaukščius. Aišku, aš spėjau ir panašu spėsiu pamatyti tik mažą dalį miesto, bet vistiek, ką mačiau paliko gerą ir neišdildomą įspūdį 🙂

Maistas

IMG_3075

Jūs nuotraukoje matote turbūt geriausiai išleistus 7 eurus maistui mano gyvenime. Šitas, panašu stebuklingas, vištienos sumuštinis yra turbūt highlight’as viso maisto kurio spėjau čia paragauti. OMG. Tai buvo taip skanu, kad ne tik kad žodžiais neišpasakosi. Tiesiog sunku apibūdinti. Eimantas parodė šią vietą, ir jei dar kada teks grįžti čia, tikrai, tikrai ten nueisiu. Vietos pavadinimas – Broodje Bert (Foursquare). Aišku, po highlighto ateina ir nusivylimai. Pliusas tas, jog Hack Battle metu buvome maitinami nemokamai, minusas – jog olandai panašu mėgsta grybus ir rukolos salotas, turbūt pačius du šlykščiausius dalykus ever. Nelabai norisi kažką daugiau pasakot, ir iš maisto Hack Battle atradau tik vieną nerealų dalyką – šokoladinį pieną. Jo skonis nerealus (pavadinimo neatradau, bet tai nekeičia fakto). Amsterdame labai ryškia išsivysčiusi sumuštinių kultūra, kas mano galva, yra super.

Tai dar ne pabaiga

IMG_3144

Tokie štai įspūdžiai iš Amsterdamo. Nors kelionė dar nebaigta, nes į Lietuvą parskrendu tik pirmadienį (per didžiausią olandišką šventę – Kings Day :/), bet panašu jog nieko tokio įspūdingo neįvyks. Nors aišku, negali žmogus žinoti. Dabar sėdžiu TNW Konferencijoje, ir nors nelabai spėjau pamatyti nei vieno speakerio, tai netrukdo pajausti tą nuostabią atmosferą ir pamatyti daug įdomių žmonių. Plius už 4 valandų lipsime ant scenos ir jau prieš rimtą auditoriją pristatysime Minstrel. Gaila, jog Irena nebegali dalyvauti, bet manau mes susitvarkysime su užduotimi ir nunešime nors vieną prizą.

Tai tiek, ačiū už dėmesį, įrašą dar papildysiu jei nutiks kažkas įdomaus, o šiaip visada galite sekti mano Twitter, Facebook ir Instagram paskyras, ten beveik nuolat dalinuosi įvairiausiais dalykais. Bye!

Published by foSRon

Web Developer'is, sporto ir šiaip, gyvenimo megėjas! :)

Join the Conversation

1 Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Dėkui, Tautvydai, už įrašą. Paskaičiau, nes pamačiau Lietuvos webo profesionaluose. Pati gyvenu Amsterdame ir buvo įdomu paskaityti, kaip lietuviams tokie hackatronai atrodo iš šalies. Išties Amsterdame, o ir pačioje Olandijoje panašių renginių vyksta daugybė. Lietuvoje pati ieškojau kažko panašaus, bet rasti nepavyko. Gaila 🙂 Kyla noras keisti situaciją?