5 Litai - Į balą

Dalyvavau šiandien Anglų Kalbos “Kengūroje” (konkursas toks) . Suprantama, jog pirmi metai, bet vistiek, nusikundimų – šūsnys. Organizacija “tūpa”, užduočių laukėme pusė valandos (jos turėjo būti devintą, bet gavome žymiai vėliau). Mokytojai patys nieko nežino, ar mum rašyti pieštuku, ar tušinuku. Jų instrukcijoje vien painiava. Bet tai tik organizaciniai dalykai, svarbiausia pačios užduotys.

Kiek aš suprantu, šis konkursas skirtas patikrinti anglų kalbos žinias, bet jau pats pirmasis klausimas pribloškė. Jis skambėjo maždaug taip – “Kokiame Britanijos universitete buvo filmuojamos Hario Poterio scenos su Hogvartso sale”. Naaaaa taip, čia gal ką, gramatikos klausimas? Bet tokių buvo ir daugiau, pvz “Kuri iš Anglijos monarchų žmonų Anglijoje ‘įvedė’ arbatos tradicijas?”. Šie keli klausimėliai man įsiminė labiausiai.

Gal but jūs su manimi nesutiksite, bet mano nuomone, tokie klausimai nevietoje. Bent jau galėjo perspėt, nes mes dauguma galvojome, jog viskas bus iš gramatikos ir pnš. klausimų, kaip buvo konkurse “AmberStar”.

Panaši padėtis ir rusų bei vokiečių “Kengūrose”. Vienu žodžiu, visi pasipiktinę, tikėkimės, kad bent jau rezultatai bus geri.

Published by foSRon

Web Developer'is, sporto ir šiaip, gyvenimo megėjas! :)

Join the Conversation

9 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. as manau, kad tie, kurie sako,kad sis konkursas yra nesamone, tiesiog nepagalvoja ka sako. nes jeigu nepatinka, nedalyvauk. niekas nevercia. o kas nori susipazinti ir paziureti ar ka nors zino apie pasauli, tai galetu buti viena is galimybiu tai padaryti. gerbiu tuos zmones kurie tai daro, nes isivaizduoju kiek darbo i tai ideda, o kas gali tik kritikuoti ir BIJO ISBANDYTI SAVO JEGAS TAI JIEMS TIK 😆

 2. Na kiek dalyvavau matematikos kengūroje, būdavo vien matematikos klausimai. Nebent keletas netyčia pasitaikydavo nematematinių. Bet kai dabar, beveik pusė klausimų ne į temą, tai nežinau, man nelabai patiko, kaip rašiau, galėjo bent perspėt. Na taip, suprantu gali būt loginis klausimas, bet prie ko čia Haris Poteris, Anglijos Karalių žmonos ir logika?? -lol-

 3. Jo, sakė kiti, kad geri klausimai, ir apie hogvartsą, kad buvo 😀 Čia tas pats, kas matkės kengūroj duotu klausimus ne apie Aristotelius, Pitagorus, apie jų meiles ir t.t. 😉

 4. Man deja neteko dalyvaut, tai nelabai daug ir galiu pasakyt. Bet iš to ką girdėjau apie konkursą, man susidarė toks įspūdis, kad konkursas skirtas patikrinti ne kalbos, o tautos kultūros ir istorijos žinias. Pataisykit mane, jeigu labai klystu.

 5. Siaip tai kengura visada buvo loginis konkursas. ir isvis prie ko cia gramatika? brolis 11toj klasej ir sako viskas ten normaliia buvo, kaip ir tikejosi dauguma klausimu is literaturos kuria mokykloj visi mokos, tik dar biski reik logikos ir viskas.

 6. Kengūra nėra tik testas. Cituoju:
  "<..>projektas apima kalbų, literatūros, bendrosios kultūros, logikos bei civilizacijos sritis."

  Taip, kad klausimais skųstis nereikia.

 7. Atsakymas į pirmą klausimą – Oxford. Faina salė visai 🙂

  O šiaip – true enough, įdomu, kas ruošė užduotis, ir kodėl tokias – gal čia buvo kengūra apie Angliją, ne anglų kalbą?