5 Litai - Į balą

Dalyvavau šiandien Anglų Kalbos “Kengūroje” (konkursas toks) . Suprantama, jog pirmi metai, bet vistiek, nusikundimų – šūsnys. Organizacija “tūpa”, užduočių laukėme pusė valandos (jos turėjo būti devintą, bet gavome žymiai vėliau). Mokytojai patys nieko nežino, ar mum rašyti pieštuku, ar tušinuku. Jų instrukcijoje vien painiava. Bet tai tik organizaciniai dalykai, svarbiausia pačios užduotys.

Kiek aš suprantu, šis konkursas skirtas patikrinti anglų kalbos žinias, bet jau pats pirmasis klausimas pribloškė. Jis skambėjo maždaug taip – “Kokiame Britanijos universitete buvo filmuojamos Hario Poterio scenos su Hogvartso sale”. Naaaaa taip, čia gal ką, gramatikos klausimas? Bet tokių buvo ir daugiau, pvz “Kuri iš Anglijos monarchų žmonų Anglijoje ‘įvedė’ arbatos tradicijas?”. Šie keli klausimėliai man įsiminė labiausiai.

Gal but jūs su manimi nesutiksite, bet mano nuomone, tokie klausimai nevietoje. Bent jau galėjo perspėt, nes mes dauguma galvojome, jog viskas bus iš gramatikos ir pnš. klausimų, kaip buvo konkurse “AmberStar”.

Panaši padėtis ir rusų bei vokiečių “Kengūrose”. Vienu žodžiu, visi pasipiktinę, tikėkimės, kad bent jau rezultatai bus geri.