“Sorry” Nokia, bet “Apple” laimėjo

IMGP2689

Taigi, jau beveik 2 savaitės mėnesiai, kaip džiaugiuosi naujuoju pirkinuku – Apple iPod Nano 4G (atrodo maždaug taip). Pirkau nors ir nenaują,  bet tikrai nenudrožtą, gan geros būklės ir už gerą kainą. Taip, daug kas sako, jog galėjau už tuos pinigus rasti kažką geresnio, na bet c’mon, 300 lietuviškų už pilnos komplektacijos iPod’ą? Dabar tikrai į nieką nekeisčiau, o anksčiau, gal ir būčiau pagalvojęs. Taigi, gryžtam prie temos. Visgi, kodėl iPod geriau, nei XpressMusic? O gal ir ne? Išvardinsiu keletą punktų:

Baterijos laikas

Šioje vietoje iPod duoda Nokia į kaulus 95%. Nors ir iPod nėra “Ponas Ištvėrminguolis”, bet tos ~12 valandų grynos muzikos, tikrai, tikrai geriau nei 2 valandos su Nokia (~4 su išjungtu ryšiu, bet kam telefonas, be ryšio??). Šiaip Apple garantuoja 24 valandas muzikos, Nokia (su originalia baterija) ~16, bet tiek ištempti yra neįmanoma. Net sumažinus ekrano šviesą, bei minimaliai naudojant UI. O šiaip išlenda vienintelis iPod minusiukas, tai, jog baterijos krovimas visiškai priklausomas nuo kompiuterio. Taip, galima pirkti USB->Elektros lizdas kištuką, na bet 100 LT yra tikrai brangoka (nebent kas pasiūlys veikiantį, ir pigiau). Apskritai, tie brangūs iPod aksesuarai užknisa!

Valdymas

Negaliu skųstis Nokia valdymu, jis paprastas ir elementarus, bet kažkodėl iPod mane pakerėjo. Vien funkcija “shake to shuffle” verta milijono ovacijų. Ratukas, Genius, taip pat meniu išdėstymas, bei aišku akselerometras. Viskas puiku. Taip, Nokia valdymą galima pakeisti naudojant šimtus grotuvų sukurtų S60 platformai, bet iPod to nereikia. Beto, papildomi grotuvai kainuoja daug brangaus baterijos laiko.

Garso kokybė

Šioje vietoje tikrai būtų galima pasiginčyti. Tikėjausi šiek tiek daugiau iš iPod, nors skųstis negaliu, bet garso kokybe labai panaši į Nokia. Be to, šiek tiek trūksta nustatomų ekvalaizerių, nes nėra mano mėgstamo Full Bass & Treble. Taip pat trūksta įmontuotų garsiakalbių. Juos turi Nokia, ir turi laabbbaii gerus, tokius gerus, kad garso kokybe (ne garsumas) nedaug teatsilieka nuo Nokia MD-8 garsiakalbio, kurį dabar naudoju kartu su iPod. O garsą man individuoliai (nors tenka ir aplinkiniam paklausyt) parūpina Technics RP-DH1200 ausinės.

Patogumas

Na ką, iPod vėl duoda į kaulus Nokia. 37g prieš 115g. 1,7 cm prieš 0,6 cm. 4GB prieš 8GB. Mažesnis ekranas bei iTunes, štai keli iPod minusiukai. “The smallest big screen in the world”, štai ką Apple sako apie iPod ekraną. Ir nemeluoja. Tokio ryškaus ekrano senai nemačiau. Taip jis mažas, bet jis “galingas”, nors man asmeniškai to ekrano tiek ir tereikia, video turiu įsikėlęs, bet tiesiog nežiūriu 🙂

Sakysite, lyginu 2 visiškai skirtingus produktus. Taip, tai tiesa. Bet stengiausi įžvelgti abiejų produktų svarbiausius muzikinius aspektus.

Published by foSRon

Web Developer'is, sporto ir šiaip, gyvenimo megėjas! :)

Join the Conversation

7 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Nemanai, kad „muzikinio telefono“ sąvoka ir yra suprantama kaip mp3 grotuvo?

   Juk jei telefone yra kamera, su ja fotografuoti galima ir mes tą darome (mažiau ar daugiau). Tad visiškai normalu lygint „all in one“ produktus, nes galbūt jie ir skirti „all“ dalykams?

   Tavo manymu, lyginti muzikiniu pramintą daiktą negalima lyginti su muzikos grotuvu?

   1. Aš tai iš Elektronikos prekių Panevėžy. Tikrai kietas plastikas, kokybė gera, ir veikia puikiai. Ir kol kas neperdegė, netgi palikus 1-2 savaitėm visą laiką 220V lizde (iki doko nueina laidas, bet iPodas ištrauktas). Šiaip turėtų turėt dauguma parduotuvių, susijusių su elektronika arba kompais.

    P.s. Lemonoj yra:
    http://lemona.lt/index.php?page=item&i_id=76838
    Mano tik baltas.

    Jei jau negaila pinigų:
    http://lemona.lt/index.php?page=item&i_id=86440
    http://lemona.lt/index.php?page=item&i_id=86437 — dėl šito abejočiau.

    P.s. Jei naudosi iPodą prie kolonėlių ar šiaip mėgsti kraunant klausyt muziką:
    http://www.focalprice.com/IA088W/Universal_Dock_for_Apple_iPod_White.html — tikrai universalus daiktas :). Ant stalo nei braižosi iPod’as, ir jei įsijungęs visada ekraną, tai ir matai viską ;).