Opera patarimai #1

OperaLogo

Aš esu didžiulis Opera naršyklės fanas. Jau 5 metai, kaip aš ištikimas šiai naršyklei, ir po bandymų pereiti prie Firefox ar Chrome, vistiek Opera man yra geriausia. Opera yra inovatoriai, o jų kūrinys – 3 pagal populiarumą naršyklė (Ir pasaulyje, ir Lietuvoje) yra visų inovacijų ir idėjų mišinys. Opera sukūrė labai daug, bet gaila, jog negavo tiek vietos po saule, kaip konkurentė Firefox. Pagrindinis rodiklis – ne atviras kodas. Bet šia tema aš prasiplėsiu vėliau 🙂

Kadangi jaučiuosi pakankamai patyręs Opera naudotojas, tai manau galiu pasidalinti patarimais, kaip Opera panaudoti dar geriau, nei prieš tai. Šie keli patarimai bus iš mano, programuotojo varpinės. O sekančiuos įrašuose, pažiūrėsim, kaip reikalai pasikeis.

2009.07-opera

Vienu dešinio mygtuko spustelėjimu galite pasiekti 2 labai naudingas funkcijas:

  1. Kodo validatorių (Kolkas nemačiau, kad tai būtų įgyvendinta kitose naršyklėse, arba bent jau tam nereiktų įvairių priedų). O ir kodo validumas rodo, kaip gerai išmanai standartus. Sakysite, jog kartais svarbu, jog atvaizduotų gerai, ir užtenka. Taip, bet tada manau toks projektas nevertas netik dėmesio, bet ir apskritai vietos internete.)
  2. “Atidaryti su” (Manau žinote, koks skausmas užpakalyje yra tos krūvos naršyklių. Šis mažytis meniu punktas sumažina Ctrl-V ir Ctrl-C panaudojimą, bei dažniausiai nuorodos į naršyklę ieškojimą.)

2009.07

Rasite: Tools –> Advanced –> Error Console

Taip pat Opera turi įdiegta klaidų konsolę, kurioje labai lengvai galima sekti CSS, JavaScript, bei kitas įvairias klaidas. Kuriant tai yra ypač svarbu, nes kartais yla iš maišo išlenda labai nelauktu metu 🙂

2009.07-df

Rasite: Tools –> Advanced –> Developer Tools

Taip pat Opera turi įdiegtą “Firebug”. Taip, gal šis įrankis nėra toks geras, kaip Firefox alternatyva, bet man asmeniškai jis vis labiau ir labiau patinka. Beto, nereikia jokių įskiepių atnaujinimų, nes Opera Dragonfly yra talpinamas Opera serveriuose, bei yra atviro kodo.

Ir tai vos keli geri patarimai kolegoms web kūrėjams 🙂 Kitame straipsnyje apžvelgsiu keletą paprastų, bet naudingų funkcijų, kurios pravers visiems!

Published by foSRon

Web Developer'is, sporto ir šiaip, gyvenimo megėjas! :)

Join the Conversation

9 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Lauksiu kitų patarimų, nes šie nelabai man pravers, atrodo ne aš vienas rašysiu apie Operą 🙂
    O šiaip, nors ir FF turi daug daugiau funkcijų dėl addonų. vos įrašęs Operą turiu viską ko man reikia todėl tuo ji ir patinka.

  2. Vat bandžiau aš Opera – neprilipo nors tu ką. Ir kaip dizaineris galiu pasakyt – ji tikrai ne taip atvaizduoja kaip turi – taip pat problemos su JS’ais. Pvz: nors CSS’e h2 tagas aprašytas text-decoration:none – Opera vis tiek uždės underline, vien dėl to, kad h2 toks “turi būti”.

    Kodo validatorių addonų ant Firefox pilna – tik rinkis labiau tau patinkantį. Abskritai addonų kokių tik nori ir kam tau reikia – viskam rasi.
    Be to, jei turi naršykles tikrai ne bėda jas įsijungti, kad patikrint kodo (ar dizaino) atvaizdavimą.

    Taip pat, kad Opera nėra ‘open source’ čia Mozilla padarė didelį žingsnį. OK – duotų man pasirinkti vieną addoną į Firefox – pasirinkčiau GreaseMonkey – o su juo daryk ką tik nori.

    Tad bent jau kol kas nežadu trauktis nuo Firefox.

    P.S. textarea rodo platesnę nei pats content box’as (bent su FF)

    1. Na nežinau, kiek teko dirbt, tai Opera ir IE dažniausiai sutampa, o va FF, pradeda ožiuotis :)) Aišku, čia nuo situacijos priklauso, bet kiekvienas browser’is turi savų quirkų 🙂

      Na bet Opera visa tai turi įdiegtą, nereik jokių instaliavimų, restartų ir panašiai.

      O jei dėl GreaseMonkey, tai Opera palaiko UserScripts 🙂

      Ok, pastebėjau dabar tai, pataisyta jau.

    2. Ką reiškia „atvaizduoja kaip turi“? Čia pagal ką? Kas nurodo tą „kaip turi“ 😉 ?

      „Kodo validatorių addonų ant Firefox pilna – tik rinkis labiau tau patinkantį. Abskritai addonų kokių tik nori ir kam tau reikia – viskam rasi.“
      Firefox addon’ų varikliukas yra pagrindinis Firefox stabdis. Viskas tuom pasakyta.

      „Taip pat, kad Opera nėra ‘open source’ čia Mozilla padarė didelį žingsnį. OK – duotų man pasirinkti vieną addoną į Firefox – pasirinkčiau GreaseMonkey – o su juo daryk ką tik nori.“
      Mozilla Firefox irgi nėra visiškai atvira. Taikoma EULA licenzija. Dėl to galvojama vėl grįžti prie uždaro kodo varianto.
      Opera irgi palaiko GreaseMonkey script’us.

  3. ir beja, katik pastebejau, kad pakomentavus tavo puslapis issikraipo, pavaziuoja i kaire smarkiai 🙂