Linux Mint 6 "Felicia" RC1

Pagaliau pasirodė mano mėgstamiausios Linux distribucijos Linux Mint 6 versija. Visa esmė, jog pakeistas Ubuntu pagrindas (8.04 į šviežią 8.10). Kolkas RC1 versija, taigi susilaikysiu nuo upgrade, o beto, žadama jog bus specialus įrankis atnaujinti iš 5 versijos į 6, tai galvoju jog palauksiu, visgi naujausią Ubuntu versiją bandžiau, o Mint yra maždaug taspats 🙂

Taigi, naujoje versijoje išvysime visus Ubuntu Intrepid Ibex atnaujinimus, bei atnaujintas Mint-only programas ir kelis naujus įrankius.

mintInstall

Visiškai atnaujinta mintInstall vartotojo išvaizda, dabar visas programas bus galima pasiekti iš vienos patogios vietos. Beto, kaip žada kūrėjai, programų sarašas tęsis, nes programa palaiko XML formatą, ir programų kūrėjams belieka jį pritaikyti savo portaluose.

mintupdate mintupload

Taip pat atnaujinta mintUpdate, kuri gavo visiškai naują išvaizdą, atnaujinimų istoriją bei proxy palaikimą, bei mintUpload, kuri dabar failus įkelti gali ir į FTP serverį.

mintNanny

Beto atsirado visiškai nauja programa mintNanny, kaip galima suprasti iš pavadinimo, ji skirta riboti priėjimą prie kai kurių puslapių. Kolkas jos funkcionalumas neįpatingas, bet kūrėjai ateityje žada programą plėsti.

O komandinės eilutės megėjams atsirado trys naujos komandos – search, apt content ir apt contains. Apie jas plačiau – Linux Mint blog’e.

giver gufw

Į Felicia gėrybių sąrašą dar patenka dvi programos. Pirmoji, pavadinimu Giver, skirta vidinio tinklo naudotojams. Tereikia į jos langelį nutempti failą ir jis bus nusiųstas kitam tinklo kompiuteriui. Kita programa – Gufw. Tai protinga ugniagesė, bent jau taip teigia autoriai 🙂

Štai tiek atnaujinimų naujoje versijoje. Kūrėjai žada per kelias ateinančias savaites išleisti stabilų leidimą, arba jei prireiks dar vieną RC. Taip pat kūrėjai neatmeta galimybės jog tuo pat metu bus išleista ir X64 architektūros procesoriams skirta versija. O KDE, bei FluxBox versijų dar teks palūkėti 🙂

Jei labai nekantraujate, ir jau dabar norite išbandyti šias versijas, siųskitės 662MB užimanti LiveCD naudodamiesi Torrent’ais arba normaliuoju siuntimu (Yra keletos mirror’ų pasirinkimas)

Taigi, laukiame naujosios versijos su nekantrumu. Kai ji išeis, pasistengsiu kuo greičiau išleisti ir jos aprašymą 🙂